תהיה בקשר

תמונות

נא לצור איתנו קשר

דוד נתן: 054-686-9228
יהושע קדוש: 054-591-5809

שלח לנו אימייל

מה אנחנו מלמדים

השיטה "סיירת הגנה עצמית" (精銳部隊自衛)או בשם אחר, "ריוקיו קנפו קובוג'וטסו" (琉球 拳法 (古武術 מגיעה מתורת לחימה צבאית מהוותיקות והיעילות ביותר שפותחו אי פעם. השיטה תוכננה למבוגרים ולמתבגרים. האימון קשה, מסוכן ותובעני. נדרשת התמדה, מוטיבציה, אינטליגנציה וחוסר נכונות להתפשר על סטנדרטים. השיטה מלמדת המנעות וליטה באלימות.מי שמתאמן בשיטה מודעך שהמושג "הגנה עצמית" הוא מכבסת מילים שמאחוריה נמצאת האמת המכוערת – שיש צורך באלימות כדי למנוע אלימות. השיטה מערבת שימוש בכלי נשק מאולתרים כמו גם סטנדרטיים כאשר ישנה אפשרות להשתמש בהם. היא נועדה להשלים את מגוון מיומנויות ההישרדות של החייל המודרני בסביבה עוינת. זו לא פעילות גופנית או ספורט. במשך שלושה עשורים, השיטה נלמדה בישראל באופן כמעט חשאי, וב2023 היא נחשפה לאזרחים ולשאר העולם ועכשיו היא ניתנת ללימוד בשלמותה.

מי אנחנו

האקדמיה של ריוקיו קנפו - [琉球 拳法 學院 (紅村)] הוא בית ספר פרטי. העומד בראשו הוא בעל רישיון ממשרד הספורט הישראלי, מהתאחדות הקוריאנית טאקוונדו בסיאול, קוריאה והכי חשוב, מה זן קוקו ריוקיו קנפו קובוג'טסו רנגוקאי. האקדמיה שוכנת בכפר אדומים, רחוב בורות המים מספר 4.

האקדמיה של ריוקיו קנפו הוקמה במקור בשנת 1975 באינדפנדנס, מיזורי על ידי דוד ג'ון נתן. שמה של האקדמיה היה תרגום ישיר של "ריו-קנ-קאן" , (琉拳館) שם בית הספר שניתן לדוד על ידי טאיקה סאיו אויאטה .(大家) האקדמיה מפקחת על הפעילויות של בתי ספר של "סיירת הגנה עצמית" (精銳部隊自衛)/ "ריוקיו קנפו קובוג'וטסו" (琉球 拳法古武) הפועלים בארץ ומתרחבת בארה"ב ובשאר העולם. ה"הונבו (紅村) דוג'ו (道場)" (בית הספר הראשי) שלנו חבר בארגון ריוקיו קנפו קראטה קובודו רנגוקאי (琉球 拳法 唐手 古武道 連合会) , ארגון הגג הכולל את ריוקיו קנפו קובוג'וטסו קאי (琉球 拏武 武道 拏歳) בנוסף לארגונים אחרים בסגנון של אוקינאווה.

למה אנחנו מלמדים

האלימות נמצאת שם בחוץ. עבור אזרחים, במצב כפי שהוא היום, יש להימנע מעימותים. שימוש בהגנה עצמית ניתן להצדקה רק כאחרונה בשכבות ההגנתיות שלך. בדרך כלל, אלימות היא לא הפתרון, אך כאשר היא כן הפתרון, אין פתרון אחר. אלימות איננה טובה או רעה כשלעצמה, כוונתו מי שמשתמש באלימות קובעת האם היא מוצדקת. הגנה עצמית אמיתית איננה לחימה או דו קרב, אלא שיטה שנועדה לצמצם את הסיכוי להתקפה. עקרונות ההגנה שונים לחלוטין מהעקרונות של "קראטה ספורטיבי" טאקוונדו,,MMA או כל ספורט לחימה תחרותי אחר אשר מתגמלים התנהגות אגרסיבית.

קצת יותר

אנו מתחילים את כל התלמידים בתקופת ניסיון של חמישה שיעורים. המטרה היא להכיר אותך, לקבוע אם אתה אוהב את מה שאנחנו מלמדים, ואם אתה עומד בדרישות להצטרפות לארגון שלנו. התוכנית כוללת חמישה שיעורים פרטיים של חצי שעה, השיעור החמישי והאחרון הוא מבחן המכסה את החומר הנלמד. אם אתה נחוש להתאמן איתנו, תקבל חברות ב- ריוקיו קנפו קובוג'וטסו קאי הארגון שמעניק רישיונות לכל בתי הספר והמדריכים.

הלרוב, תלמיד נרשם לתוכנית החגורה השחורה. זוהי תוכנית של 12 עד 18 חודשים שבה לומדים קורס קבוע מראש, שידרוש ממך נחישות, מסירות וטונות של עבודה קשה כדי לקבל את החגורה השחורה שלך בפרק זמן זה. כאשר המדריכים שלך ירגישו שאתה מבין ויכול לבצע את החומר, תוענק לך דרגת שודאן (דאן 1). לאחר מכן, האימון שלך יהפוך להרבה יותר אישי. למי שאינו מעוניין ללמוד את כל תכנית הלימודים, ניתן להתמקד בתחום לימודים מצומצם יותר, החיסרון בגישה זו יהיה חוסר יכולת לקבל חגורה שחורה.

אנו מציעים חוגים לילדים. בניגוד למבוגרים ילדים זקוקים לעידוד ולחיזוקים חיוביים בשל טווחי הקשב ממוקדי המטרה שלהם. לכן, הקמנו מערכת חגורה צבעונית (אין אצלנו חגורה שחורה לילדים) שמתגמלת אותם כל חודשיים-שלושה בחגורה ודיפלומה חדשה. נכון לעכשיו ישנן שתים עשרה חגורות ופסים (חגורה לבנה עם פס צהוב) (חגורה צהובה) (חגורה צהובה עם פס כתום), וכן הלאה. זה מכסה שלוש פלוס שנות הכשרה. אל דאגה! יש יותר ממספיק הישגים ואתגרים להשלים עד שהם יהיו זכאים להתחיל להתאמן בתכנית למבוגרים.

אנו גם מציעים לבתי ספר תיכוניים תוכנית המאפשרת לתלמידי כיתות י' (גיל 15) להשיג את חגורה שחורה לפני סיום כיתה י"ב. שני שיעורים בשבוע והשקעה מצד התלמיד יאפשרו לו לקבל את חגורה שחורה ואם ירצה בכך, להתחיל את הדרך לקראת קריירה מתגמלת המסייעת לאנשים אחרים למצות את הפוטנציאל שלהם! לא רק שקריירות אלו מספקות עבודה עצמאית כמקצוען בתעשייה פורחת, בדיוק כמו רופא או עורך דין, אלא שהן גם מספקות ביטחון כלכלי ושביעות רצון בעבודה.

יש לציין שאנחנו לא מערכת מכוונת ספורט. אנו קיימים בעיקר כדי להגן על חיי התלמידים שלנו. זה כולל התעמלות, ייעוץ מעולם הרפואה הסיני-מסורתי, גישה של 'יכולים לעשות', ביטחון ביכולת שלהם להצליח והשקפה חיובית על החיים.

עלויות

אחרי שתתקשר אלינו, נקבע לך ראיון. בראיון תקבלו מידע על העלויות הכרוכות במהלך הלימודים אצלנו. אם תחליט ללמוד איתנו, יינתנו לך את הטפסים הדרושים למילוי עבור תוכנית "חמישה ימים ראשונים".

העמלות שלנו הן אלה שנקבעו על ידי ריוקיו קנפו קובוג'וטסו קאי. בניגוד כמעט לכל שיטה אחרת שתמצאו היום, בתכנית למבוגרים שלנו אין לנו "ערמה של חגורות ומבחנים" מתחת לחגורה השחורה והעלויות הנובעות מכך. אנחנו מאוד מסורתיים בכך שאנו לובשים חגורה לבנה עד שאנו מרגישים שהתלמיד מוכן לקבל חגורה שחורה. כשהוא מוכן אנחנו מקדמים אותו לחגורה השחורה. אין ימי "מבחנים" מאסיביים, רק טקס חלוקת דרגה פשוט. בלי לחץ. זה לא הכרחי!

זכור!

הגנה עצמית איננה משחק . המטרה שלנו היא לספק אסטרטגיות ומיומנויות יעילות על מנת לשרוד מפגש אלים - בכל רמה שהיא. המטרה שלנו היא לא ללמד אותך איך לעמוד ולהילחם. אנחנו לא מלמדים "דו-קרב" ואנחנו גם לא עוסקים ב"לנצח". המטרה היחידה שלנו בהגנה עצמית היא ללמד אותך איך לסיים את זה עכשיו ! על ידי סיום מהיר של מפגש אלים, אתה עושה דבר אחד – אתה דואג לבטיחות שלך. האסטרטגיות, הטקטיקות ומידת הכוח הדרושים משתנות כולן בהתאם לרמת האיום, המטרות שלך או ההתמקצעות שלך.

יש להפעיל אלימות רק כאשר אין ברירה אחרת או אפשרויות אחרות להימנע ממנה . יש לשים את המצב בהקשר הנכון. תחשוב איך תתייחס לזה בעוד כמה ימים מהיום. עדיין מדובר בסכסוך כל כך חמור? האם תזכור בכלל מה גרם לעימות להתרחש ? האם הסיבה לעימות שווה עונש מאסר ? אשפוז בבית חולים ? מוות - דשלך או שלו, במתכוון או שלא? הלחימה אינה חוקית.

אמירה פשוטה, אך שנויה במחלוקת: הסיבה שרוב טכניקות 'אמנויות הלחימה' נכשלות בעימות אמיתי היא שלאדם שמנסה להשתמש בהן אין את היסודות מוטמעים בתוכו. ישנם יסודות בסיסיים שחייבים להיות נוכחים בהתקפה יעילה. באימונים, תרגול יסודות אלו נתקל לעתים קרובות בגישה של "כן, כן, אני כבר יודע את זה ."הבעיה היא בעימות ממשי, החכמולוג מבצע הכול חוץ מהיסודות האלו ובגלל זה הוא מפסיד.

אימון איטי משיג דיוק בבחירת יעד, פגיעה וביצוע; כמו גם בחירת ה'כלי' המתאים לשימוש מתוך 'ארגז הכלים' שלך של אפשרויות זמינות עבורך, אלו מרכיבים קריטיים המעורבים בעקרונות אלה. אם אתה לא יכול לעשות את זה לאט, אתה לא יכול לעשות את זה מהר!

מכיוון שהמטרה שלנו היא הישרדות של אלימות 'דורסנית' ולא אלימות 'אזרחית' או 'ספורטיבית', אנו מדגישים שהיסודות הללו חייבים להיות מושרשים. לא אכפת לנו אם אתה "מכיר" אותם, אכפת לנו שאתה "תעשה" אותם באופן אינסטינקטיבי ואוטומטי כמו נשימה. בנוסף, העקרונות המושרשים האלה לא רק יצילו אותך בעימות, אלא יאפשרו לך למתן את השימוש שלך בכוח – מה שישאיר אותך מחוץ לכלא.

טכניקות נכשלות. דברים משתבשים. מרפי והחוקים שלו תמיד נוכחים בעימות פיזי. הרבה טכניקות הגנה עצמית טובות יכולות להיכשל לחלוטין רק בגלל שהתוקף פשוט לקח צעד קדימה. אם אתה רק "יודע" במקום "מבין" מהלך, הניסיונות שלך פגיעים למר מרפי. הסיבה לכך היא שכנראה לא תוכל להגיב מספיק מהר כשהמצב ישתנה, ולשנות את הפעולות שלך כדי להתמודד עם האיום החדש והשונה. לחלופין, תנסה "להכריח" את המהלך לעבוד. זה יכול לעבוד אם אתה אדם גדול וחזק, אבל אם אתה מתמודד עם יריב גדול וחזק יותר, הטכניקה שלך תיכשל כמעט בכל פעם. מה שעובד זה הכרה עם העקרונות, והיכולת להשתמש בהם.

אתה אולי מכיר מאות טכניקות, אבל אם לא תבין מה גורם להן לעבוד לא תוכל ליישם אותן מחוץ לסביבה המבוקרת של אולם האימונים. אם אתה מבין את העקרונות שגורמים להם לעבוד, לא משנה מה קורה, אתה יכול לפתח מהלך על המקום, שיצליח מול יריב בכל גודל. תלמיד חייב להיות בעל הבנה מושרשת של עקרונות אלו שמאפשרים לו לפעול ביעילות בתוך הכאוס של עימות אלים. 'אספן טכניקות' יקפא לעתים קרובות בבלבול, לא בטוח איזו מבין מאות הטכניקות שהוא "יודע", היא הטובה ביותר. עד שהוא מחליט, ההזדמנות חלפה ויעילות הטכניקה בטלה. זה למה טכניקות רבות שנלמדו באולם האימונים ייכשלו.

זמנים קשים בפתח. המון ברברי של פורעים שורף, בוזז ורוצח אנשים חפים מפשע בערים גדולות ברחבי העולם, בשל האידיאולוגיות המטורפות שלהם. ליכולת להגן על עצמך ועל יקיריכם יש ערך מעל לכל. עכשיו זה הזמן להתחיל לפתח מערכי מיומנויות אלה. מאוחר יותר יכול להיות מאוחר מדי!